Zajęcia grupowe

Zajęcia w Gym el Toro są zawsze dostosowane są do potrzeb i poziomu sprawności ćwiczących, uwzględniając także przeszkody zdrowotne. Ich celem jest pobudzenie do działania i poprawa komfortu życia również osób starszych.

Gym el Toro jest miejscem, które odpowiada na potrzeby seniorów. Zajęcia grupowe skierowane właśnie do naszych dojrzałych klubowiczów prowadzone są godzinach przedpołudniowych. Dlatego każda osoba 50+ może kupić karnet OPEN 20% taniej na treningi do godziny 16 - tej.

Warto zwrócić uwagę, że bez problemów zdrowotnych ludzie dożywają średnio 60–64 roku życia. Z tego względu tak ważne jest, aby wcześniej zadbać o aktywność fizyczną. Aktywizacja osób starszych umożliwia lepsze dotlenienie narządów i tkanek. Poprawia odporność na różnego rodzaju choroby i zmniejsza poziom złego cholesterolu. Ćwiczenia wzmacniają także układ kostny oraz wpływają pozytywnie na regulację poziomu cukru we krwi u osób cierpiących na cukrzycę. Podczas aktywności fizycznej uwalniają się endorfiny tzw. „hormony szczęścia”, które odpowiadają za dobry nastrój.

Ćwicząc, seniorzy są niezależni i czują się potrzebni. Mogą również poczuć się młodziej, nabrać sił i cieszyć się życiem.