Pierwsze kroki

Pomożemy rozpocząć Twoją przygodę z treningiem.

img_3832.jpg

Czy każdy może trenować?

Ćwiczyć może każdy bez względu na wiek czy sprawność fizyczną.

Co wziąć ze sobą na pierwszy trening?

Na trening powinno się zabrać wygodny strój sportowy, właściwe obuwie sportowe w zależności od zajęć, ręcznik i odpowiednią ilość wody.

Jak długo powinien trwać mój trening?

To sprawa indywidualna. Zależy od rodzaju i intensywności treningu. Najważniejsze jest skupienie podczas ćwiczeń i to, żeby nie narzucać sobie zbyt dużej objętości wysiłku.

Czy powinienem/powinnam robić przerwy między treningami?

Regeneracja organizmu jest bardzo ważna, więc warto robić odstępy między treningami. Wszystko zależy od rodzaju treningu i Twojej kondycji. Jeśli czujesz zmęczenie i ospałość, to znak od Twojego organizmu, że potrzebuje przerwy.

Jak często powinienem/powinnam ćwiczyć, aby uzyskać jak najlepszy efekt?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Można przyjąć za wartości wyjściowe od 2 do 4 treningów tygodniowo. Zawsze jednak najistotniejsza będzie systematyczność, wytrwałość i cierpliwość w dążeniu do celu.

Czy potrzebuję trenera personalnego?

Jeśli czujesz się na tyle pewnie, żeby nie korzystać z jego pomocy – nie jest to konieczne. Na sporadyczne pytania dotyczące sprzętu może odpowiedzieć instruktor będący na siłowni.

Trener personalny natomiast dostosuje trening specjalnie do Twoich potrzeb, stanu zdrowia oraz zamierzonych celów. Wykorzysta do tego swoją wiedzę i doświadczenie. Na podstawie badania składu ciała poznasz dokładny procentowy udział tkanki tłuszczowej, mięśni, wody oraz kości w Twoim organizmie. Dowiesz się, jaki program ćwiczeń będzie dla Ciebie najlepszy. Trener personalny zadba także o Twoją motywację do dalszych treningów.

Wybór należy do Ciebie.

Dla Każdego nowego Klubowicza na podstawie przeprowadzonego przez Trenera szczegółowego wywiadu wzbogaconego o analizę składu ciała oraz testu ogólnej sprawności fizycznej powstaje profesjonalna Karta Treningowa z proponowanym programem ćwiczeń.

Gym el Toro oferuje pełną gamę różnorodnych form aktywności fizycznej, które pozwalają na prowadzenie urozmaiconego i ciekawego treningu. Jednocześnie jako pierwszy klub w regionie i jeden z pierwszych w Polsce uruchamiamy specjalną strefę do treningu na świeżym powietrzu i otwartej przestrzeni. W jej skład wchodzi klatka w formie oktagonu pozwalająca na przygotowanie 8 różnorodnych stanowisk treningowych oraz ponad 250 metrowa trasa biegowa.