Wawrzyniec Latus – Droga do Rio

Gym el Toro prowadził program przygotowujący do startu w Igrzyskach Olimpijskich „Droga do Rio”. To na naszym sprzęcie Eleiko do startu w Rio de Janeiro przygotowywał się Wawrzyniec Latus, członek kadry na Igrzyska.

Wawrzyniec to czynny zawodnik w klasie mistrzowskiej światowej rangi zajmujący się sportami siłowymi. Urodził się 10 września 1981 roku w Czeladzi. Na swoim koncie ma osiągnięcia zarówno ogólnopolskie, jak i europejskie.

Kilkakrotny zwycięzca Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Podnoszeniu Ciężarów w latach 2010-2012 w kategorii wagowej 75 kg oraz Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów w roku 2009 i 2013 w kategorii wagowej 80 kg.

Zajął II miejsce na Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc, które odbyły się w Rosji w 2013r.

8 kwietnia 2014 roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów federacji IPC w Dubaju. Startował w kategorii do 80 kg. Udało mu się wycisnąć sztangę ważącą 197 kg, czym ustanowił rekord Europy. 

 

Rozmowa z Wawrzyńcem Latusem