Artur „Kornik” Sowiński

Artur Kornik Sowiński trenujący w Silesian Cage Club pod okiem Tomasza Brondera zdobył mistrzowski pas federacji KSW w kat. do 66kg, pokonując Klebera Koike Erbsta przez JEDNOGŁOŚNĄ decyzję. A podczas kolejnej gali KSW obronił mistrzowski pas. Podczas obu walk Kornik mógł liczyć na wsparcie Gym el Toro

Artur „Kornik” Sowiński

Znany i utalentowany zawodnik MMA urodził się 26 marca 1987 roku w Radzionkowie. Studiował w Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Pierwszy pojedynek stoczył w 2007 roku na gali Nord Bohemia Ring 3, który rozpoczął jego zawodową karierę. 28 listopada 2015 roku zdobył pas mistrzowski wagi piórkowej (-66kg) na krakowskiej Tauron Arenie KSW 33, pokonując reprezentanta Japonii, Klebera Koike Erbsta. Zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów po trzech rundach, przełamał tym samym zwycięską passę przeciwnika – 14 zwycięstw z rzędu. Swój tytuł obronił 5 marca 2016 roku na KSW 34:New Order w Warszawie, gdzie zmagał się z Brazylijczykiem, Fabiano Silva Da Conceicao. Decyzja sędziów i tym razem była jednogłośna.

Ma na swoim koncie 17 zwycięstw, 7 porażek i brak remisów.

Pseudonim Artura Sowińskiego „Kornik” wywodzi się od amerykańskiego zespołu „Korn”, którego jest fanem.

Artur "Kornik" Sowiński w Gym el Toro